Reklamat seksiste largohen nga stadiumi… por klubi erotik mbetet 

Klubi St. Pauli në Gjermani është sërish në qendër të vëmendjes.

Ekipi i kategorisë ka vendosur që të largojë nga stadiumi mesazhet seksiste.

Në qendër të kritikave ka qenë një reklamë e vendosur nga një tregtar makinash.

“Jo për ……”, lexohej në reklamë.

Presidenti i klubit të kategorisë së dytë mori vendimin për të hequr reklamën pasi nuk duhet lejuar një gjë e tillë.

Duket gjë e mirë, por brenda në stadium është një klub “Sussis Show Bar”, i famshëm për kërcimet erotike.

Ai nuk do largohet.

Zëdhënësi i klubit tha se prostitucioni është legal, ndaj mund të reklamohet.

 
loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Revista suedeze “Vagabond”: Shqipëria, vendi më i mirë i vitit 2018

Vagabond është revista më e madhe e Suedisë për udhëtime dhe ka...
Read More