Reshjet ‘zbrazen’ mbi kryeqytet, përmbytet autostrada Tiranë-Durrës

Reshjet e dendura të shiut kanë sjellë përmbytje në autostradën Tiranë-Durrës.

7-1

Picture 1 of 3

Ne autostradën Tiranë-Durrës, përballë karburant Kastratit është bllokuar qarkullimi i mjeteve, pasi niveli i ujit në karrexhatë ka arritur mbi 0,75 metra, njofton Policia.

“Policia Rrugore ka marrë masa duke devijuar qarkullimin e mjeteve në rrugën dytësore përballë me karburantin.

Policia Rrugore ka dërguar përforcime me patrulla shtesë.

Policia Rrugore kërkon mirëkuptimin e drejtuesve të mjeteve dhe rritjen e kujdesit në rrugë gjatë drejtimit të automjetit.

Të telefonojnë në numrin 112 dhe shërbimet e Policisë rrugore dhe ato të rendit do t’ju vijnë në ndihmë menjëherë”,- bën me dije Policia.

Shkruar Nga
More from Revista User

Ndërpriten luftimet për Mosulin për shkak të numrit të madh të viktimave

Forcat qeveritare irakiane ndaluan të shtunën luftën për rimarrjen e pjesës perëndimore...
Read More