Respekt për këto shqiptare!Era IstrefiNdërkohë që shqiptarët janë të zënë me hallet e tyre të përditshme dhe sherret politikë u kanë zënë frymën, ja ku vjen një lajm interesant.

Billboard raporton se ndër hitet e verës në mbarë globin, pritet të jenë edhe dy shqiptare.

Bëhet fjalë për Dua Lipën dhe Era Istrefin.

Interesant është fakti se Era Istrefi është në këtë listë me një këngë shqip.

Bëhet fjalë për hitin “Bonbon”.

“Këngëtarja shqiptare, që të sjell ndërmend Sia-n dhe Rihanna-n, shihet si një sukses global me hitin bilingual “Bonbon”. Ky hit provon se një ritëm i mirë i tejkalon kufinjtë”, shkruan Billboard.

Industria e muzikës shqiptare me yje në Shqipëri, Kosovë e Maqedoni po provohet e suksesshme jo vetëm ndër shqiptarë, por edhe në Ballkan dhe tashmë më gjerë.

Ky është një tregues se tregu ka funksionuar duke prodhuar jo vetëm yje si Era, por edhe nderim e respekt për shqiptarët.

Lista e hiteve të verës

  1. Drake’s “One Dance”
  2. Desiigner’s “Panda”
  3. Calvin Harris and Rihanna’s “This Is What You Came For”
  4. Kiiara’s “Gold”
  5. The Strumbellas’ “Spirits”
  6. gnash feat. olivia o’brien’s “I Hate U, I Love U”
  7. Jason Derulo’s “If It Ain’t Love”
  8. Dua Lipa’s “Hotter Than Hell”
  9. Era Istrefi’s “Bonbon”
  10. Keith Urban’s “Wasted Time”
  11. The Chainsmokers feat. Daya’s “Don’t Let Me Down”
  12. Justin Timberlake’s “Can’t Stop The Feeling!”

loading...
Shkruar Nga
More from revista mapo

Shfaqja e Bashës në kufijtë e së ardhmes

Nga Alfred Lela Dje rreth mesditës, pa praninë e medias, shefi i...
Read More