Ricky Martin rrëfen detajet e martesës me partnerin e tij

Është martuar pak ditë më parë me të dashurin e tij dhe mbrëmjen e së enjtes ka vendosur të flasë publikisht për detajet e ceremonisë së tij martesore.

Bëhet fjalë për këngëtarin nga Puerto Rico, Ricky Martin, i cili gjatë një interviste në “Trevor Noah Wednesday” ka dhënë detaje nga martesa dhe fëmijët e tij.

Ricky ka rrëfyer se momenti më i bukur për të ka qenë kur gjatë premierës së një filmi ai dhe partneri i tij, Jwan Yosef i kanë thënë PO njëri-tjetrit dhe se gjithçka është realizuar si çdo martesë normale, që nga propozimi në gjunjë e deri tek dhurimi i unazës.

Këngëtari i famshëm i rrymës latine ka treguar se fillimisht nuk ka dalë hapur me seksualitetin e tij, gjë që vendosi ta bëje vetëm në moshën 38-vjeçare, pasi siç theksoi ai, kishte frikë se karriera e tij, që e dashuron aq shumë, do të merrte fund: “Miku im, nuk e ke idenë se sa kohë më ka marrë vendimi që të flisja haptazi për atë që jam. Çështja është se isha i rrethuar me shokë që më thoshin të mos e bëja sepse kjo do e shkatërronte karrierën time. Ishin njerëzit që më donin, njerëzit që ma duan të mirën dhe ata ishin viktima të homofobisë. Unë jam rritur në një kulturë e cila ma kujtonte se ndjenjat e mia ishin të tmerrshme dhe djallëzore. Cilësohesha si një seks simbol dhe kjo ishte arsyeja pse ata mendonin se kjo do e shkatërronte karrierën time”,

Por këngëtari gjithashtu rrëfeu se pavarësisht gjithçkaje ai vendosi të bëjë publike bindjet e tij seksuale duke marrë përsipër të gjitha kostot që kjo mund ti shkaktonte.

Shkruar Nga
More from Revista User

Vila luksoze ku Ermali dhe Ami do të jetojnë së shpejti

Ermal Mamaqi dhe Amarda Toska së shpejti do të zhvendosen të jetojnë...
Read More