Rikthehen vizat për Shqipërinë? Ministri Xhafaj sqaron lajmet

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka thënë dje në “Tonight” të Ilva Tares se shqiptarët nuk kanë arsye që të frikësohet për rikthimin e regjimit të vizave.

Sipas tij, lajmet për kërcënime nga Holanda dhe nga Franca nuk kanë asnjë bazë reale. “Në dijeninë time nuk ka asnjë shqetësim zyrtar, as nga Franca dhe as nga Holanda. Unë kam marrëdhënie shumë korrekte me të dy homologët dhe nuk kanë patur asnjë shqetësim zyrtar për këtë çështje. Shqiptarët nuk kanë arsye të frikësohen”, ka thënë Xhafaj.

Shkruar Nga
More from Revista User

Bangladeshi akuzon Mianmarin se po i’a cënon hapësirën ajërore

Autoritetet e Bangladeshit i kanë bërë thirrje, të dërguarit të Mianmarit, për...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.