Rikthehet “paqja” në Aleppoauto_160822-aleppo-0302_f99cf07c0972e0b6131bd2989932a1b0-nbcnews-ux-2880-10001481274130

Një ditë pasi armëpushimi u prish, duket se marrëveshja është arritur sërish.

Konfirmimi ka ardhur nga rebelët e opozitës siriane kanë njoftuar se marrëveshja e armëpushimit me forcat qeveritare në Aleppon lindore është sërish në fuqi.

Përfaqësuesit e tyre kanë deklaruar se marrëveshja do të fillojë të zbatohet nga mëngjesi i së mërkurës.

Por nga ana e ushtrisë qeveritare në Aleppo dhe Rusisë ende nuk ka një konfirmim zyrtar nëse është rikthyer në fuqi armëpushimi i arritur më herët me ndihmën e Rusisë dhe Turqisë.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Plas sherri në Vaun e Dejës, plagoset me thikë i riu

Një sherr i momentit ka përfunduar me plagosjen e një të riu...
Read More