Robert Aliaj shuan kuriozitetin e shqiptarëve, ja pse i lyen thonjtë me manikyr

Robert Aliaj  lindi ne Tirane me 18 shkurt 1960, ne nje familje me tradite te vjeter ne artin e piktures. I rritur ne mjedis artistik, interesi dhe pasioni per pikturen i lind qysh ne moshe feminore. Kreu studimet per pikture ne Liceun Artistik te Tiranes. 

Robert Aliaj 0

Picture 1 of 10

Artisti i njohur, Robert Aliaj është gjykuar shpesh për pamjen e tij, duke nisur nga veshja e duke përfunduar tek lyerja e thonjve me manikyr të zezë.

I ftuar në emisionin ‘Rudina’ ai sqaroi përse e bën këtë gjë dhe është tepër emocionuese. “Duhet të jesh vetvetja, jo patjetër sic të kanë thënë se duhet. I lyej thonjtë dhe e adhuroj këtë gjest se m’i lyen vajza,” – tha ai.

Roberti ka treguar se nuk i pëlqen të bëjë dicka se është në modë, por i lyen se është një mënyrë për të dalë jashtë kornizave shoqërore. Gjithashtu ai foli për veprën e tij të fundit, album fotografik ‘Tirana Horizontale’ që tregon Tiranën dhe transformimin e shoqërisë ndër vite.

Shkruar Nga
More from Revista User

Çka të hani e çka jo për t’i rritur shanset e shtatzënisë

Përderisa disa çifte shumë lehtë bëhen me fëmijë, disa çifte provojnë me...
Read More