Rrëmbehet kamioni me 34,000 litra kimikate shpërthyeseNë Belgjikë është vjedhur një kamion që përmban 34,000 litra kimikate për prodhimin e eksplozivëve.

Interpoli ka shpallur alarm dhe se forcat e sigurisë në të gjithë Evropën janë në gatishmëri.

Laura Alonso, një gazetare spanjolle, tha se në kamion ndodhet “radiyacid”.

Mediat belge gjithashtu shkruajnë se policia është vendosur në gjendje gatishmërie në kufijtë e Francës, Luksemburgut, Gjermanisë, Italisë dhe Holandës.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Kremlini akuzon SHBA-të për konkurrencë të pandershme

Kremlini e cilësoi si konkurrencë të padrejtë vendimin e Uashingtonit për t’i...
Read More