Rrethohet stadiumi nga policia, takimi për planin vendor të Himarës

Pas takimit të zhvilluar një javë më parë në Vlorë, sot pritet të mbahet një tjetër takim mes banorëve të Himarës, kryetarit të Bashkisë Jorgo Goro dhe ministrave Damian Gjuknuri dhe Mirela Kumbaro, lidhur me Planin e Përgjithshëm Vendor të kësaj bashkie.

Edhe pse ishte rënë dakord që më parë që të pranishëm në takim do të ishin një përfaqësi e banorëve, nuk janë të këtij mendimi banorët, të cilët kërkojnë të futen në ambientet e stadiumit të Himares, ku është planifikuar të zhvillohet dhe takimi.

Forca të shumta policie kanë rrethuar gjithë stadiumin, ku në ndihmë kanë ardhur edhe forca policie nga Vlora.

Shkruar Nga
More from Revista User

Italia ‘pezullon’ Schengen deri më 30 maj, kontrolle të jashtëzakonshme në pikat kufitare

Për arsye sigurie të lidhura me samitin e G& të Taorminas do...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.