Rrëzohet avioni i Ministrisë ruse të Mbrojtjes në Siberiavioni

Një aeroplan IL-18 që i përket Ministrisë së Mbrojtjes, është rrëzuar në Yakutia në Siberi dhe raportohen të paktën 27 viktima, sipas BBC.

Në avion ishin 39 persona, 32 pasagjerë dhe 7 persona të ekuipazhit, raportet fillestare sugjerojnë se ka vetëm pesë të mbijetuar.

Kushtet atmosferike ishin të këqija thuhet në zonë, kur përplasja ndodhi të hënën në mëngjes.

Tre Mi-8 helikopterë u dërguan në vendin e rrëzimit nga Ministria e Emergjencave të Rusisë.

_93023324_russiakansk4641216

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Si të visheni gjatë verës

Janë pesë ide, të cilat shpalosen para jush në formë shpjegimi bashkangjitur...
Read More