Rrëzohet helikopteri, vriten 5 anëtarët e ekuipazhit1922680

Raportohet se nga rrëzimi i një helikopteri të Iranit në një platformë të naftës në Detin Kaspik, janë vrarë të pesë anëtarët e ekuipazhit.

Ky helikopter, që është rrëzuar mbrëmë vonë, i takonte ministrisë së naftës së Iranit dhe ishte duke e bartur një inxhiner gjerman, që ishte i sëmurë nga zemra, për ta dërguar në spital, ka raportuar agjencia DPA, duke u mbështetur në mediat iraniane.

Nuk dihet shkaku i përplasjes.

Sipas raporteve, deri tash janë gjetur tre trupa të pajetë.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Gramsh, bëhet nami në liqenin e çudirave: Uji që të rinon për 3 ditë!

Bëhet nami në liqenin e “çudirave” në Lenie të Gramshit. Pasi janë...
Read More