Rrihte vajzën 18-vjeçare, babai përfundon në pranga.

Një baba ushtronte dhunë të vazhdueshme ndaj vajzës.

Ngjarja ka ndodhur në Tiranë dhe policia bën me dije se në pranga u vu shtetasi M. K., 54 vjeç.

“Ky shtetas ka dhunuar fizikisht vajzën e tij, shteasen E. K., 18 vjeç”– njofton policia.

Sipas saj, arrestimi ka ardhur pas kallezimit te bere ne adrese te tij.

Materialet u referunan në ngarkim të tij, në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale të “Dhunës në familje”, parashikuar nga neni 130/ a i Kodit Penal.

 

Shkruar Nga
More from Redaksia

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, 5 të plagosur, 2 rëndë

Të paktën 5 persona kanë mbetur të plagosur pas një aksidenti në...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.