Rrihte vajzën 18-vjeçare, babai përfundon në pranga.

Një baba ushtronte dhunë të vazhdueshme ndaj vajzës.

Ngjarja ka ndodhur në Tiranë dhe policia bën me dije se në pranga u vu shtetasi M. K., 54 vjeç.

“Ky shtetas ka dhunuar fizikisht vajzën e tij, shteasen E. K., 18 vjeç”– njofton policia.

Sipas saj, arrestimi ka ardhur pas kallezimit te bere ne adrese te tij.

Materialet u referunan në ngarkim të tij, në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale të “Dhunës në familje”, parashikuar nga neni 130/ a i Kodit Penal.

 

Shkruar Nga
More from Redaksia

‘Kryengritje’ në organin e akuzës: ‘Tërmeti’ me çiftin Gina-Gashi

Kryeprokurorja Arta Marku e nisi punën e saj mes tymit dhe protestave,...
Read More