Rritet importi i Gjermanisëimporti-i-gjermanise

Importi i Gjermanisë në janar ka shënuar rritje më shumës e sa pritjet, me çka ka tejkaluar edhe rritjen e papritur të rritjes së eksportit, tregojnë të premten të dhënat zyrtare.

Sipas këtyre të dhënave, importi në janar shënoi ngritje për 3 për qind në nivel mujor, ndërsa eksporti u rrit për 2,7 për qind, tregojnë të dhënat e Zyrës federale për statistika, transmeton agjencia Reuters.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Flet Elhaida Dani: Më thanë mos merr pjesë në Këngën Magjike, po rrezikon shumë…

Ndërkohë që mes këngëtarëve u diskutua fitorja e Anxhela Përisterit dhe ndarja...
Read More