Rritni flokët deri në 10 centimetra në javë, ja super receta natyralenrm_1423069350-cos-long-hair

Flokët e definojnë bukurinë dhe vetëbesimin e një personi. Por, shpeshherë njerëzit nuk kujdesen mirë për flokët, dhe i përkushtohen vetëm shëndetit të lëkurës. Prandaj, nëse jeni nga personat që nuk i kushtoni vëmendje flokëve, është mirë të filloni ta bëni këtë menjëherë.

Për rritjen e shpejt të flokëve, njerëzit blejnë produkte të ndryshme të shtrenjta. Por, jo gjithmonë mund të mbështeteni në këto produkte.

Disa ekspertë rekomandojnë që, në vend se të shpenzoni shuma të mëdha për këto produkte, më mirë provojeni recetën e mëposhtme natyrale, e cila e rrit densitetin e flokëve, gjatësinë dhe i bën ato më të shëndetshme se kurrë më parë.

Përbërësit:

– Banane

– Vezë

– Mjaltë

– Qumësht kokosi

– Vaj ulliri

Përzieni të gjithë përbërësit dhe aplikojeni produktin në skalp. Pasi ta keni lënë ashtu për 30 minuta, pastroni flokët me shampon normal.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Pesë teknika për përmirësim të memories

Edhe çka tjetër është dashur të blej? Ku e kam parkuar automobilin?...
Read More