KMR

Rrufeja godet ‘Grand Canyon’, fotot spektakolare fituese të çmimit…

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:22 - 19/11/18 |
mapo.al

Këto fotografi gjithëpërfshirëse të natyrës dhe fenomeneve të saj kanë kapur gjëmimet mahnitëse të rrufeve dhe janë shpallur si fituese të një konkursi fotografik panoramik ndërkombëtar.


Fotografë profesionistë dhe amatorë u ftuan për të sjellë fotot e tyre më të mira të peizazheve për çmimet “Epson International Pano 2018”, në një përpjekje për të fituar më shumë se 50 mijë dollarë në para të thata.


Dhe konkursi i këtij viti mori 4937 regjistrime pozash nga 1251 fotografë të 74 vendeve të ndryshme të botës.


Fituesi i përgjithshëm i konkursit ishte Veselin Atanasov nga Bullgaria, i cili impresionoi me gjëmimat e kapura të rrufeve, si dhe të diellit që ngrihej mbi një kodër me pemë në Toscana.


Gjëmimet e rrufeve dhe shkremtimave që bien në “Grand Canyon”, një zhytës në një humnerë braziliane, si dhe një mjegull e madhe që shkonte rreth një moçali në SHBA ishin disa nga fotot më të spikatura./Daily Mail/Përgatiti: Mapo.al/

<
>
6374292-0-image-a-34_1542623578049 6375124-6405507-image-a-75_1542624820819 6375120-6405507-image-a-76_1542624824188 6375116-6405507-image-a-73_1542624789041 6375112-6405507-image-a-81_1542624832253 6375106-6405507-image-a-78_1542624826798 6375104-6405507-image-m-50_1542624676385 6375102-6405507-image-a-82_1542624877366 6375100-6405507-image-a-84_1542624880279 6375098-6405507-image-a-65_1542624727959 6375096-6405507-image-a-86_1542624883630 6375094-6405507-image-a-63_1542624723179 6375092-6405507-image-a-55_1542624704927 6375090-6405507-image-a-61_1542624718596 6375088-6405507-image-a-57_1542624707922 6375086-6405507-image-a-59_1542624713196 6375084-6405507-image-a-67_1542624742832 6375082-6405507-image-a-68_1542624750634 6375076-6405507-image-a-52_1542624691876 6375074-6405507-image-a-97_1542624922117 6375070-6405507-image-a-98_1542624939660 6375066-6405507-image-m-96_1542624917233 6375064-6405507-Isabella_Tabacchi_took_this_starry_nighttime_shot-a-100_1542628366345 6375060-6405507-image-a-51_1542624683485 6375058-6405507-image-a-45_1542624545712


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas