Rumani – Kapen 111 klandestinë në një kamion, mes tyre dhe fëmijë 2 vjeçrumani

Policia rumune ka zbuluar dhe bllokuar në kufirin me Hungarinë 111 emigrantë të paligjshëm në pjesën e pasme të një kamioni.

Sipas mediave vendase, ata po tentonin të mbërrinin në Evropën Perëndimore dhe në zonën e Shengen.

Emigrantët, të moshës nga 2 deri në 53 vjeç ishin nga vende të ndryshme, përfshirë Sirinë, Irakun, Iranin, Afganistanin, Pakistanin dhe Indinë.

Shoferi rumun i TIR, i cili u ndalua nën dyshimin për trafikim të paligjshëm të qënieve njerëzore, i tha policisë se nuk ishte në dijeni për praninë e emigrantëve në kamion.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Horoskopi ditor, e enjte 11 maj 2017

Dashi Nëse kohet e fundit keni pasur probleme te forta me partnerin...
Read More