Rusia “dorëzon” Sirinë, tërheq luftanijet

11 anije luftarake ruse të ankoruara në bazën ushtarake të Tartus në Siri në ndihmë të forcave të regjimit të Bashar Al Assad raportohet se janë larguar nga posti i tyre.

 Mediat izraelite raportojnë, duke iu referuar pamjeve satelitore, se 11 anijet luftarake nuk janë më të ankoruara në portin e bazës ushtarake të Tartus.

Largimi i luftanijeve ruse vjen pas deklaratës së Presidentit të SHBA, Donald Trump, i cili paralajmëronte Rusinë të mërkurën që të përgatitej pasi SHBA do të bombardonte bazat ushtarake.

Shkruar Nga
More from Redaksia

Bankat Ndërkombëtare të Grupit Intesa Sanpaolo, Java Europiane e Parasë

  JAVA EUROPIANE E PARASE: MUZEU I KURSIMIT DHE BANKAT NDERKOMBETARE TE...
Read More