Rusia kërcënon Evropën me raketën e frikshmebrit4
Rusia ka prezantuar një raketë e cila është në gjendje të mbërrijë në Londër për 13 minuta. Mediat e huaja raportojnë se gjatë prezantimit të raketës ka marrë pjesë dhe presidenti rus Vladimir Putin.
Raketa lëviz me shpejtësi aq të madhe, saqë është e pamundur të shpërthehet apo neutralizohet në lëvizje.
Sipas ekspertëve, raketa e prezantuar lë në hije sistemet mbrojtëse raketore të NATO-s, ndërsa është në kundërshtim me sistemet mbrojtëse të kësaj të fundit.
Prezantimi i kësaj rakete gjigante të quajtur “Object 4202”, ka nxitur dyshime rreth agresionit rus në kohën kur janë rritur tensionet mes Rusisë dhe pjesës tjetër të Evropës.
loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Humb jetën tragjikisht një 32-vjeçar, në të njëjtin vend ku kishte humbur vëllain

Personi në foto është 32-vjeçari, Blerim Bizhga, i cili humbi jetën dje...
Read More