Rusia nis stërvitjen më të madhe pas Luftës së FtohtëRusia nisi sot stërvitjen masive ushtarake me rreth 300 mijë trupa, përfshirë edhe ushtarë nga Kina dhe Mongolia.

Stërvitjet janë koduar si “Vostok-2018”, dhe po zhvillohen në lindje të Siberisë deri më 17 shtator.

Stërvitjet e fundit ruse në shkallë të ngjashme janë zhvilluar në vitin 1981, gjatë Luftës së Ftohtë, por “Vostok-2018” përfshin më shumë trupa.

Stërvitjet zhvillohen në kohën e tensioneve midis NATO-s dhe Rusisë.

“Daily Mail” sjell foto nga kjo stërvitje…

rusia dyUSHTRIA Rusiarusia trerusia katerrusia peserusia gjashtyerusia shtaterusia teterusia neneterusia dhjete
 
 
loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Basha: Solidaritet i kupolës mafioze, të ikë Rama e Xhafaj

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha komentoi deklaratat e ministrit të Brendshëm,...
Read More