Saranda zhgënjen turistët, këtë sezon ka plehra gjithandej…Turistë të shumtë janë mbledhur këtë sezon në qytetin e Sarandës, vend i cili konsiderohet si një nga më të bukurit në Shqipëri dhe rajon.

Këtë herë, ndryshe nga vitet e tjera në këtë qytet të bukur, turistët kanë hasur pakënaqësi të shumta. Përveç rrugëve të ngushta dhe trafikut të tmerrëshëm të qytetit, ambjenti përreth është i tejmbushur me mbeturina. Me sa duket askush ska ndërmend ti boshatisë koshat në lagjet e qytetit.

Pyetja që shtrojmë është: “A do i rezistojë Saranda këtyre problemeve në pikun e sezonit turistik? Kujtojmë se vitin e kaluar ky qytet është frekuentuar nga rreth 700 mijë vizitorë nga më shumë se 100 vende të botës.

saranda62e84a92-d94d-4767-a03c-ac7c9b585749568f8f6f-b365-4924-830d-bc327d7b24c7a9b9672f-8526-4149-ba38-990a1b009c53d6bf4915-896c-429f-ba5f-ebeec9b82e21

 

loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Adea Shabani: Gjendet trupi i groposur i aktores shqiptare, dyshimet kush e vrau

  Vjen lajmi shokues për familjen e aktores shqiptare Adea Shabani, e...
Read More