Sekreti i martesës së Michael Jackson dhe Lisa Marie Presley

 

michael-jackson-and-lisa-marie-wedding

Konsiderojeni se ishte sekreti i dasmës që filloi gjthcka.

Por a është me të vërtetë ndonjë çudi që Mbreti i Popit dhe e bija e Mbretit të Rock filluan një trend kur thanë “Pranoj?”

Gati 22 vjet pasi Michael Jackson dhe Lisa Marie Presley u martuan në një ceremoni top-sekret në Republikën Domenikane, të famshmit kudo janë ende nuk e kanë zgjidhur nyjën.

lisa-marie-presley-michael-jackson

Çifti u takuan së pari, kur Presley ishte vetëm shtatë vjeç.

Dyshja u miqësuan vite më vonë në vitin 1992, në bazë të njerëzve, dhe dy vjet më pas, u takuan në martesën e shenjtë.

michael-jackson-and-lisa-marie-presley

Në një intervistë të vitit 2010 me Oprah Winfrey, ajo tha se Jackson u ul poshtë në një gju në bibliotekën e Neverland Ranch.

Megjithatë, ajo i tha gjithashtu Diane Sawyer se Jackson i kërkoi asaj të martohej me të në telefon.

Michael Jackson & Wife Lisa Marie Presley before their divorce.

9ddd1fce

Gjatë pushimeve në Republikën Domenikane, Jackson dhe Presley shkuan me një mikrobus të bardhë në shtëpinë e një gjyqtari vendor më 26 maj, 1994, për të paguar një tarifë të vogël.

“A e keni marrë këtë si gruan tuaj?” oficeri pyeti dhëndrin. “Pse jo?” Jackson raportohet se u përgjigj.

15 minuta më vonë këngëtari më i popullarizuar në botë dhe e bija e rock ‘n roll u lidhën zyrtarisht. Një gazetë shumë shpejt publikoi historinë, si të porsamartuarit u përpoqën për të mbajtur dasmën të fshehtë nga publiku dhe madje edhe nga familjet e tyre. Bashkimi nuk ishte pa skandal, pasi Presley kishte divorcuar burrin e saj të parë vetëm 20 ditë para se të martohej për së dytën herë!

michael-jackson-lisa-marie-presley

Por sa keq që ne të kërkuar për të parë fotot e Jennifer Aniston dhe Justin Theroux është “bëj të” (ne jemi ende duke pritur …), njerëzit ishin po aq të dëshpëruar për lugë në Jackson dhe Presley-së. Nënshkrimet për licencën e tyre rrjedhur martesës janë analizuar, paparacët u sillen, dhe çifti kishte për vrimë deri në një fole të sapomartuar në Trump Tower. (The Donald vonë mburrej se ai e dinte sekretin e tyre të gjithë së bashku, natyrisht.)

lisa-marie

Më në fund më 1 gusht, të dy lëshuan një deklaratë që konfirmonin statusin e tyre për fat të mirë të martuar. “Emri im nga martesa është znj. Lisa Marie Presley-Jackson”, u tha princesha e pop-it mediave. “Martesa ime me Michael Jackson u zhvillua në një ceremoni private jashtë Shteteve të Bashkuara javë më parë … Unë jam e dashuruar me Michael, ia dedikoj jetën time për të qenë gruaja e tij.

article-1196395-0002C8CD00000258-963_468x609

25_michaelkiss

Çifti u nda fatkeqësisht në janar të 1996, por nuk ka mohuar se e fshehta e tyre, dasma ishte padyshim një “Thriller”.

 
Shkruar Nga
More from Redaksia

SHBA dëboi 60 diplomatë, Rusia merr vendimin ekstrem

  Rusia ka dënuar 60 diplomatë dhe punonjës së konsullatës amerikane në...
Read More
CLOSE
CLOSE