Sekreti i martesës së Michael Jackson dhe Lisa Marie Presley 

michael-jackson-and-lisa-marie-wedding

Konsiderojeni se ishte sekreti i dasmës që filloi gjthcka.

Por a është me të vërtetë ndonjë çudi që Mbreti i Popit dhe e bija e Mbretit të Rock filluan një trend kur thanë “Pranoj?”

Gati 22 vjet pasi Michael Jackson dhe Lisa Marie Presley u martuan në një ceremoni top-sekret në Republikën Domenikane, të famshmit kudo janë ende nuk e kanë zgjidhur nyjën.

lisa-marie-presley-michael-jackson

Çifti u takuan së pari, kur Presley ishte vetëm shtatë vjeç.

Dyshja u miqësuan vite më vonë në vitin 1992, në bazë të njerëzve, dhe dy vjet më pas, u takuan në martesën e shenjtë.

michael-jackson-and-lisa-marie-presley

Në një intervistë të vitit 2010 me Oprah Winfrey, ajo tha se Jackson u ul poshtë në një gju në bibliotekën e Neverland Ranch.

Megjithatë, ajo i tha gjithashtu Diane Sawyer se Jackson i kërkoi asaj të martohej me të në telefon.

Michael Jackson & Wife Lisa Marie Presley before their divorce.

9ddd1fce

Gjatë pushimeve në Republikën Domenikane, Jackson dhe Presley shkuan me një mikrobus të bardhë në shtëpinë e një gjyqtari vendor më 26 maj, 1994, për të paguar një tarifë të vogël.

“A e keni marrë këtë si gruan tuaj?” oficeri pyeti dhëndrin. “Pse jo?” Jackson raportohet se u përgjigj.

15 minuta më vonë këngëtari më i popullarizuar në botë dhe e bija e rock ‘n roll u lidhën zyrtarisht. Një gazetë shumë shpejt publikoi historinë, si të porsamartuarit u përpoqën për të mbajtur dasmën të fshehtë nga publiku dhe madje edhe nga familjet e tyre. Bashkimi nuk ishte pa skandal, pasi Presley kishte divorcuar burrin e saj të parë vetëm 20 ditë para se të martohej për së dytën herë!

michael-jackson-lisa-marie-presley

Por sa keq që ne të kërkuar për të parë fotot e Jennifer Aniston dhe Justin Theroux është “bëj të” (ne jemi ende duke pritur …), njerëzit ishin po aq të dëshpëruar për lugë në Jackson dhe Presley-së. Nënshkrimet për licencën e tyre rrjedhur martesës janë analizuar, paparacët u sillen, dhe çifti kishte për vrimë deri në një fole të sapomartuar në Trump Tower. (The Donald vonë mburrej se ai e dinte sekretin e tyre të gjithë së bashku, natyrisht.)

lisa-marie

Më në fund më 1 gusht, të dy lëshuan një deklaratë që konfirmonin statusin e tyre për fat të mirë të martuar. “Emri im nga martesa është znj. Lisa Marie Presley-Jackson”, u tha princesha e pop-it mediave. “Martesa ime me Michael Jackson u zhvillua në një ceremoni private jashtë Shteteve të Bashkuara javë më parë … Unë jam e dashuruar me Michael, ia dedikoj jetën time për të qenë gruaja e tij.

article-1196395-0002C8CD00000258-963_468x609

25_michaelkiss

Çifti u nda fatkeqësisht në janar të 1996, por nuk ka mohuar se e fshehta e tyre, dasma ishte padyshim një “Thriller”.

 
loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Horoskopi i ditës, 4 dhjetor

Dashi Të lindurit e kësaj shenje, do të përfshihen në një periudhë...
Read More