SHBA do të respektojë marrëveshjen për refugjatë me Australinëmajk-pens

Zëvendës presidenti amerikan Majk Pens ka porositur të shtunën në Sidnej, se vendi i tij do të respektojë marrëveshjen kontroverse për refugjatët me Australinë, sipas të cilës në SHBA do të zhvendoseshin 1.250 azilkërkues.

Reuters përkujton se presidenti amerikan Donald Trump më herët e kishte quajtur këtë marrëveshje “të marrë”.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Ilaçe dhe naftë kontrabandë, arrestohen farmacisti dhe gomisti

Një sasi e konsiderueshme nafte dhe medikamentesh kontrabandë janë sekuestruar nga policia...
Read More