SHBA ndalon importin e mishit të lopës nga Brazili

mish

Departamenti i Agrikulturës së SHBA-së ka njoftuar për pezullimin e menjëhershëm që i kanë bërë produkteve të mishit të lopës nga Amerika e Jugut.

Ky veprim është ndërmarrë pasi inspektorët zbuluan shqetësimet rreth shëndetit publik, kushteve josanitare dhe shëndetit të kafshëve, shkruan CNN.

Agjencia ka thënë se ky pezullim mbetet në fuqi derisa Brazili “do të ndërmarr veprime konkrete”.

Brazili është furnizuesi i pestë më i madh i mishit të lopës në SHBA, duke u renditur pas Kanadasë, Australisë, Zelandës së Re dhe Meksikës. Deri tash për këtë vit në SHBA janë dërguar afro 23 milionë kilogramë të mishit të lopës.

Shkruar Nga
More from Revista User

Putin trondit Serbinë me deklaratën e tij për Kosovën

https://www.youtube.com/watch?v=r0t-0JgT6xE Intervista e presidentit rus, Vladimir Putin dhënë të përditshmes më të...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *