SHBA: Senati i ka refuzuar masat për shfuqizim të reformës së Obamës

Senati i Shteteve të Bashkuara i ka hedhur poshtë masat për shfuqizim të reformës shëndetësore të ish-presidentit, Barack Obama, duke i dhënë goditje të fuqishme agjendës politike të presidentit, Donald Trump.

Tre senatorë republikanë, përfshirë ligjvënësin John McCain, i cili aktualisht është diagnostikuar me kancer të rrezikshëm në tru, me votat e tyre vendimtare, janë shprehur kundër legjislacionit të propozuar.

Rezultati përfundimtar i votimeve ishte 49 për dhe 51 kundër.

“Ky ishte zhgënjim, me të vërtetë zhgënjm”, u tha kolegëve pas votimit, lideri i shumicës republikane në Senat, Mitch McConell.

Shkruar Nga
More from Revista User

Gjendet gomone në kamion, dyshohej për trafik droge. Policia e Fierit vihet në ndjekje

Gjendet një gomone 7 metër në një kamion në Fier, dyshohej se...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *