SHBA shënon deficit të lartë tregtar në tetor

Deficiti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në tregtinë e mallrave me pjesën tjetër të botës u rrit ndjeshëm në tetor dhe furnizimet u reduktuan, tregojnë të dhënat e sotme.

Kjo, sipas Reuters, mund të rrezikojë rritjen e fortë ekonomike të parashikuar të SHBA në tremujorin e katërt.

Shkruar Nga
More from Revista User

“Shumë emigrantë të paligjshëm nuk do largohen kurrë nga Anglia”

“Është e pamundur për të identifikuar, kapur e deportuar qindra mijëra emigrantë...
Read More