SHBA, sulm me armë ndaj një biblioteke, viktima dhe të plagosur


Një person i armatosur ka hapur zjarr në një bibliotekë në New Mexico, duke vrarë të paktën dy persona dhe duke plagosur katër të tjerë.

Të shtënat ndodhën në qytetin e Clovis, pranë kufirit me Teksasin.

Të paktën gjashtë persona u qëlluan, dy prej tyre për vdekje, tha sherifi i zonës.

Një i dyshuar është arrestuar.

Mbikqyrësja e bibliotekës tha se ishte me djalin e saj, kur sulmuesi hyri erdhi dhe filloi të qëllonte me breshëri plumbash në ajër.

Shkruar Nga
More from Redaksia

Trump shkarkon Prokurorin e Përgjithshëm, konfrontohet me gazetarin e CNN: ‘Ulu, ju jeni ‘fake news’!’

  Presidenti amerikan Donald Trump shkarkoi Prokurorin e Përgjithshëm si edhe u...
Read More