SHBA-të i shesin raketat THAAD Arabisë Saudite

Qeveria amerikane ka miratuar shitjen e sistemit të mbrojtjes raketor THAAD, për Arabinë Saudite, në vlerë prej 15 miliardë dollarë, ka njoftuar sot Departamenti i Shtetit.

“Kjo shitje rrit interesin e SHBA-ve për sigurinë kombëtare dhe politikën e jashtme, dhe mbështet Arabinë Saudite dhe sigurinë e rajonit të Gjirit, gjatë një periudhe të gjatë kohore, pavarësisht nga kërcënimet e Iranit dhe vendeve të tjera në rajon”, njofton Departamenti i Shtetit.

Shkruar Nga
More from Revista User

Aurela Gaçe: Kurrë s’kam për t’i kuptuar ata që nuk i duan vajzat

Aurela Gaçe është në pritje të ëmbël të një vogëlushje. Së fundi këngëtarja...
Read More