SHBA-të vendosin sanksione ndaj 13 zyrtarëve venezuelas

SHBA-të kanë vendosur sot sanksione ndaj 13 zyrtarëve dhe ish-zyrtarëve të lartë të qeverisë në Venezuelë, disa ditë para emërimit të Asamblesë Kushtetuese, me kërkesë të presidentit Nicolas Maduro, njoftoi Thesari amerikan.

Organi i Thesarit me funksion të veçantë për të parashtruar sanksione, njoftoi masa ndëshkuese kundër zyrtarëve të qeverisë venezuelase dhe disa të tjerëve që po minojnë demokracinë në këtë shtet të tronditur nga një krizë e rëndë politike dhe protesta të dhunshme, raporton AFP.

Që nga fillimi i protestave të opozitës kundër qeverisë së Maduros, kanë humbur jetën më shumë s e 100 protestues.

Shkruar Nga
More from Revista User

Horoskopi, 18 janar 2017

Dashi 21/3 - 20/4 Konfuzioni i brendshëm midis ndjenjës dhe arsyes sot...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *