Shefi i CIA-s, takim sekret me diktatorin e Koresë së Veriut

Drejtori i CIA-s, Mike Pompeo, ka zhvilluar nj takim sekret me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong-un, raporton BBC.

Sipas mediave amerikane, takimi mes Pompeo dhe Kim Jong-un u zhvillua gjatë fundjavës së Pashkëve në Korenë e Veriut.

Takimi u zvhillua në kuadër të përgatitjeve për bisedimet e drejtpërdrejta mes presidentit Trump dhe Kim Jong-un.

Më parë Trump pranoi se SHBA-ja kishte pasur bisedime në nivele të larta me koreanët, ndërkohë që shprehet nga Florida se: “Ne kemi pasur bisedime të drejtpërdrejta, në nivele jashtëzakonisht të larta”.

Shkruar Nga
More from Redaksia

Presidentja që theu rrjetin viziton Shqipërinë: Ja përse është e shqetësuar

  Presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitaroviç do mbërrijë në Shqipëri në një vizitë...
Read More