Shenjat e zodiakut me dy fytyra!Shenja juaj e zodiakut flet për pikat tuaja të forta, por aq edhe për dobësitë tuaja.

Çdo shenjë e zodiakut paraqet një personalitet unik, plot me aspekte pozitive dhe negative. Njohja e dobësive tuaja mund t’ju ndihmojë të rriteni dhe t’i ktheni ato në forca!

Këto janë dy fytyrat e çdo shenje të zodiakut:

Dashi

Fytyra e parë: – i pasionuar, i motivuar dhe ambicioz. Ata kanë mundësinë të ndriçojnë dhomën kur hyjnë. Dashi gjithmonë do të mbrojë veten dhe njerëzit që ata duan.

Fytyra e dytë: shpesh është kapriçioze, irrituese dhe agresive. Nëse diçka nuk shkon, ato mund të zemërohen dhe të refuzojnë mendimin e të tjerëve.

Demi

Fytyra e parë: është besnik, i lodhshëm dhe i besueshëm. Ata janë të rehatshëm dhe tërheqës, gjë që i bën ata të vlerësojnë të tjerët.

Fytyra e dytë: mund të bëhet kokëfortë dhe pa kompromise në situata të caktuara. Ata gjithashtu priren të jenë posesive në marrëdhënie dhe të shkaktojnë probleme.

Binjakët

Fytyra e parë: janë të njohur për mirësinë e tyre, hapjen. Ata jetojnë në kërkim të aventurës dhe përpiqen të mos lejojnë asgjë që t’i godasë.

Fytyra e dytë: priren të bëhen të acaruar, gjë që i detyron ata të marrin vendime joracionale dhe impulsive. Kur Binjakët përjetojnë stres ose ankth, mund të ndryshojnë.

Gaforrja

Fytyra e parë: janë të zhytur në mendime, të ndjeshme dhe besnike. Ata janë dëgjues të mrekullueshëm, sepse janë sinqerisht dashamirës dhe të mëshirshëm.

Fytyra e dytë: janë veçanërisht të prirur për ankth dhe depresion. Shpesh e ndiejnë se askush nuk i kupton, gjë që çon në izolim dhe vetë-mëshirë.

Luani

Fytyra e parë: është argëtues, i shoqërueshëm, simpatik dhe i sigurt. Ata janë udhëheqës nga natyra dhe vdesin të jenë në qendër të vëmendjes.

Fytyra e dytë: mund të duket shpesh i mposhtur, i guximshëm dhe dramatik për të tjerët.

Virgjëresha

Fytyra e parë: janë zgjidhës të shkëlqyeshëm të problemeve, në sajë të natyrës së tyre analitike, logjike dhe të përpiktë. Ata gjithmonë kërkojnë një zgjidhje.

Fytyra e dytë: një analizë e tepruar mund të çojë në faktin se Virgjëresha merr jetën shumë seriozisht. Ata shpesh kanë probleme me argëtimin, sepse vazhdimisht kërkojnë një plan apo rutinë.

Peshorja

Fytyra e parë: janë paqësorë nga natyra. Ata i trajtojnë të gjithë me dashamirësi dhe respekt, duke u përpjekur të kenë një ekuilibër në jetë.

Fytyra e dytë: shpesh dallojnë me faktin se një ekuilibër i përhershëm nuk është gjithmonë i mundur. Ata tentojnë të shmangin konfliktet dhe nuk mund të qëndrojnë vetëm.

Akrepi

Fytyra e parë: inteligjenca e Akrepit dhe ndjenja e humorit i bëjnë ato të këndshme. Ata janë të pasionuar, me iniciativë dhe të pavarur.

Fytyra e dytë: nëse shihni anën negative të Akrepit, ato mund të bëhen manipuluese dhe hakmarrëse. Nëse Akrepi mendon se është tradhtuar, do të kërkojë hakmarrje.

Shigjetari

Fytyra e parë: Shigjetari, si rregull, është optimist, i gëzuar. Natyra e tyre aventureske dhe sjellja e tyre argëtuese tërheqin njerëzit. Ata shpesh kanë një grup të madh miqsh.

Fytyra e dytë: Shigjetari shpesh ka probleme me fokusimin. Pa një qëllim të qartë, ata bëhen të shqetësuar dhe të mërzitshëm. Ata gjithashtu të mërziten dhe zemërohen shumë kollaj.

Bricjapi

Fytyrae parë: Bricjapët janë të lodhshëm. Ata kanë një dëshirë të fortë për të bërë më të mirën dhe të jenë të suksesshëm. Janë shumë të motivuar, praktikë dhe të organizuar.

Fytyra e dytë: Bricjapi priren të jenë kokëfortë, të papajtueshëm dhe shpesh të kotë. Ata mund të bëhen të fuqishëm për të tjerët.

Ujori

Fytyra e parë: Ujorit i pëlqen të udhëtojë, të takojë njerëz të rinj dhe të përjetojë kultura të reja. Ata gëzojnë atë që i sfidon.

E dyta: Ujori mund të duket i paqëndrueshëm dhe emocionalisht i paarritshëm për shkak të nevojës së tyre për të udhëtuar. Është e vështirë të jesh në një marrëdhënie romantike me Ujorin.

Peshqit

Fytyra e parë: Peshqit janë thellësisht emocionalë, të zhytur në mendime dhe të ndjeshme. Ata janë të ndjeshëm ndaj të tjerëve dhe janë gjithmonë besnikë ndaj të dashurve të tyre.

Fytyra e dytë: Peshqit shpesh kërkojnë një mënyrë për t’i shpëtuar realitetit. Shumë Peshq kanë tendencë të tjetërsojnë të tjerët për shkak të dëshirës së tyre për të qenë vetëm shumicën e kohës.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Tastiera e kompjuterit, burim sëmundjesh…

Vjeshta dhe dimri sjellin me vete edhe sezonin e gripërave, viruse që...
Read More