Sherr me thika në një lokal Elbasan, plagoset adoleshenti, ja kush është autori

Një adoleshent ka mbetur i plagosur mbrëmjen e djeshme në Elbasan, pasi është qëlluar me thikë, nga një bashkëmoshatar. Policia lokale bëri të ditur se ka mundur të identifikojë dhe shpallë në kërkim autorin e dyshuar.

16-vjeçari me inicialet I. K., nga Elbasani është shpallur në kërkim nga policia pasi në Lagjen “Visarion Xhuvani” në ambientet e jashtme të një lokali, pas një konflikti të çastit, për motive të dobëta dyshohet të ketë qëlluar dy herë me thikë 15-vjeçarin me inicialet S. P., banues në Elbasan.

Adoleshenti ndodhet në Spitalin Kirurgjik Elbasan, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Dosja i ka kaluar Prokurorisë së Elbasanit për akuzat e ‘vrasja me dashje e mbetur në tentativë’ dhe ‘Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të ftohta”.

Shkruar Nga
More from Revista User

Besoni ose jo këto janë Marina dhe Luana Vjollca

Janë ndër femrat që cilësohen si më të bukurat në shoëbizin shqiptar....
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.