Shirat vazhdojnë deri të enjten, pranvera me diell vjen në fundjavë

 

Shirat do të shoqërojne vendin deri në të enjten, teksa temperaturat vijojnë të mbeten në të njëjtat ritme.

Sipas Meteoalb, pritet fuqizim gradual i vranësirave deri pasdite kur shirat fuqizohen në të gjithë vendin; më të dendur shirat do të jenë gjatë mbrëmjes në zonat jugore.

Edhe e marta, mbetet kryesisht me vranësira e shira mesatarë deri intensivë, në pjesën më të madhe të vendit.

Temperaturat e ajrit këtë të hënë luhaten nga 2°C mëngjesi në zonat e thella malore deri në 21°C maksimumi gjatë mesditës në jugperëndim të vendit.

Dita e martë, sjell rritje të lehtë në mëngjes por rënie me 1 – 2°C, sjell mesdita.

Shkruar Nga
More from Redaksia

Përse Dita Botërore pa Duhan duhet të jetë Dita Pa Tymosje Duhani

Philip Morris International: Duhanpirësit dhe ata që interesohen për ta, meritojnë të...
Read More