“Shkallët për në parajsë”1940848

Mund të quhet si “shkallët për në parajsë” për shkak të lartësisë së madhe që do të ketë, por do të jetë edhe një ambient i mirë shplodhje dhe relaksi.

Bëhet fjalë për tempullin e ri hindu që ka nisur të ndërtohet në Indi, në Uttar Pradesh. Ai do të ketë një lartësi prej 215 metrash duke u bërë kështu tempulli më i lartë i ndërtuar ndonjëherë.

Kompleksi parashikon edhe shumë hotele dhe restorante, si dhe ambiente argëtimi. Do t’i dedikohet “Zotit hindu Krishna” dhe pritet të përfundojë në pranverën e 2019.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Fëmijët që luajnë lojëra me aftësi hapësinore kanë të ardhme në shkencë

Loja është shumë e rëndësishme për zhvillimin mendor të një fëmije. Studimet...
Read More