Shkatërrohet banda e drogës Shqipëri- Itali, pranga 43 personave

Policia italiane arrestoi 43 pjesëtarë të 2 organizatave të mëdha të trafikut të drogës nga Shqipëria drejt Italisë.

Operacioni i quajtur “Shefi” ka vënë në pranga 43 persona, identitetet e të cilëve nuk bëhen të ditur ende.

Në operacion janë përfshirë Dia, Guardia di Finazia, Interpol  dhe Policia Shqiptare.

Mësohet se të arrestuarit trafikonin në tregun ndërkombëtar sasi shumë të madha të marihuanës, kokainës dhe hashash.

Mësohet se ata e trafikonin drogën duke përdorur mjetet lundruese.

Shkruar Nga
More from Enton Palushi

Rusi 2018, 12 arenat ku do të zhvillohen betejat

Gjithçka nis me takimin Rusi-Arabi Saudite më 14 qershor dhe përmbyllet me...
Read More