Shkodra ne erresire, pjesa me e madhe e qytetit s’ka energji elektrike

Prej rreth 1 ore qyteti i Shkodres eshte ne erresire. Nuk dihen shkaqet zyrtare, por mendohet se shkak mund te jete stuhia qe ka perfshire diten e sotme vendin tone.

Sipas asaj cfare mesohet jo zyrtarisht, behet fjale per nje defekt ne nenstacionin elektrik qe furnizion kete pjese te qytetit dhe pikerisht “Shkodra 1”.

Po sipas te njejtave burime, po punohet tashme per riparimin e defektit dhe nuk eshte dhene nje afat se kur do te rikthehet energjia elektrike.

Shkruar Nga
More from Revista User

Grekët të “shqetësuar”, alarm nga mediat: Shqipëria po rrit shpenzimet ushtarake

Fqinjët tanë grekë duken të shqetësuar për forcimet ushtarake që ka bërë...
Read More