Shkrihuni me karikaturat: ‘Çizmja dekoratë’ dhe ‘tripolariteti’

“Politika shqiptare mbetet tripolare: Pozitë, opozitë dhe ndërkombëtarët”.

Kështu shkruan në editorialin e ditës, drejtori i gazetës Mapo, Ervis Iljazaj.

Ambasadorët janë njerëzit më të rëndësishëm të politikës së ditës në Shqipëri edhe pas 27 vitesh demokraci.

Jo më kot, ata janë edhe protagonistë në punimet pikante të mjeshtrit Bujar Kapexhiu.

Punimet e tij të ditëve të fundit janë kthyer në hit.

Sidomos punimi më i fundit, për “çizmen dekoratë”.

Bëhet fjalë për çizmen e kryetares së LSI, Monika Kryemadhi, me të cilën ajo gjuajti kryeministrin Edi Rama.

Shkruar Nga
More from Enton Palushi

Po Ministri i Brendshëm kur do ta shkarkojë Kryeministrin Rama?!

Nga Ervis Iljazaj Dje ndodhi e pamendueshmja. Kryeministri Edi Rama jo vetëm...
Read More