“Shkrini” dhjamin në trup me vetëm pak kripë dhe limonYndyra e akumuluar rreth barkut apo kofshëve është një problem me të cilin përballen shumë njerëz në të gjithë botën. Kjo duhet parë jo vetëm nga një këndvështrim estetik, por edhe për faktin se yndyra e barkut kryesisht është shumë e dëmshme për shëndetin.

Metodat e eliminimit të saj janë të shumta, por një pjesë e tyre nuk janë të përballueshme nga të gjithë për shkak të kostos së lartë. Kështu, për t’jua lehtësuar jetën ne do t’ju sugjerojmë një zgjidhje natyrale shumë të vlefshme. Përbërësit që gjenden në kuzhinë tuaj janë më të rëndësishëm se sa ju mund të mendoni. Përdorimi i tyre shkon përtej gatimit apo pjatave super të shijshme.

Kështu, me 2 prej tyre ju mund të bëni magji me trupin tuaj. Bëhet fjalë për limonin dhe kripën. Ai përmban vitaminë C dhe nivel aciditeti të lartë, që është i shkëlqyer në humbjen e peshës.

Përbërësit:

1 limon

Pak kripë

Përgatitja:

Shtrydhni fillimisht limonin dhe hidheni lëngun në një tas të pastër. Shtoni në të kripën dhe përziejini mirë. Aplikojeni këtë përzierje në bark apo zona të tjera problematike.

Masazhojini në drejtim të orës dhe më pas anasjelltas. Përdoreni këtë metodë 3 herë në javë në mënyrë që të arrini rezultatet e dëshiruara.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Shkodra ne erresire, pjesa me e madhe e qytetit s’ka energji elektrike

Prej rreth 1 ore qyteti i Shkodres eshte ne erresire. Nuk dihen...
Read More