Shkrumbohet konvikti i vajzave në Turqi

1936064

Të paktën 12 persona humbën jetën në qytetin turk të Adanase si pasojë e një zjarri, që ra në një konvikt vajzash mbrëmjen e së martës.

Një punonjës i konviktit dhe 11 nxenëse të moshës nga 10 deri ne 14 vjec mbetën të vdekur nga zjarri njoftuan forcat e shpëtimit. 22 persona të tjerë u plagosen dhe u derguan në spital.

Guvernatori i Adanase, Mahmut Demirtash deklaroi se ndërtesa tre katëshe u evakuua teksa flakët e kishin përfshirë atë. Sipas tij, personat e plagosur kishin probleme me frymemarrjen dhe se ishin derguar në spitalin më të afërt.

Shkruar Nga
More from Revista User

Spanja do të suspendoj autonominë nëse liderët katalanas nuk tërhiqen nga pavarësia

Spanja do të pezulloj autonominë e Katalonjës nëse udhëheqësi i rajonit nuk...
Read More