Shpella në Tajlandë, restoranti më romantik në botëNjë shpellë gëlqerore në Krabi të Tajlandës brenda se cilës është improvizuar një restorant nga shumë revista turistike botërore konsiderohet si një prej restoranteve më romantike në botë.
Restoranti është pjesë e vendpushimit luksoz turistik Rayavadee, në plazhin Phranang të Tajlandës, dhe është i hapur për të gjithë ata që dëshirojnë t’i shijojnë ushqimet e freskëta e të shijshme dhe ambientin mbresëlënës.

 

Shpella 1

Picture 1 of 9

 

Specialitet i restorantit është ushqimi i detit i pjekur në skarë, që përgatitet në disa netë të veçantë për çdo javë. Në raste të tjera në këtë vend magjepsës shërbehen ushqime të lehta dhe ëmbëlsira të mrekullueshme, të cilat mund t’i shijoni së bashku me butësinë e rërës nën këmbët tuaja dhe pamjet e bukura të detit. Shpella është e hapur prej orës 11 deri në orën 20, ndërsa mënyra e vetme për të arritur atje është me anije nga qyteti Krabi. Shërbimi i transportit është falas për mysafirët e hotelit Rayavadee.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Objekte të përditshmërisë dhe funksionet që nuk i dinit

Disa nga këto detaje që ndodhet në objekte të përditshmërisë tonë mund...
Read More