Shpërthimi në Velipojë/Prokuroria hetim për ISHTI nëse ka kryer kontrollin teknik

Pas ngjarjes së rëndë në Velipojë, Prokuroria bën me dije se ka nisur procedim penal. Shpërthimi i depozitës së fshehur me gaz, la të plagosur rëndë 3 persona dhe të lënduar 30 të tjerë.

Prokuroria ka bërë regjistrim penal për shkelje të sigurisë teknike, shkatërrim prone nga pakujdesia, burimet nga prokuroria bëjnë me dije se po pritet ekspertiza e zjarrfikësve.

Në hetime do të përfshihet edhe veprimtaria e ISHTI, do të verifikohet nëse ISHTI ka kryer kontrollin apo jo pasi ISHTI s’ka kallëzuar që subjekti shkeli rregullat teknik, cisterna e gazit 1000 litra pa kushte teknike. E ndërsa mësohet se është nisur për në Tiranë edhe vajza 19-vjeçare e plagosur nga shpërthimi.

Shkruar Nga
More from Revista User

Rritet numri i të vrarëve nga shpërthimi i bombës masive jobërthamore

Zyrtarët afganë thonë se numri i luftëtarëve të Shtetit Islamik, të vrarë...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.