Shqipëria edhe këtë vit jashtë Eurovisionit, Linda Halimi nuk arrin të kualifikohet në natën finale(E plotësuar) – Dje (e martë) është mbajtur nata e parë gjysmëfinale e festivalit “Eurovision 2017”.

 

Linda Halimi 1

Picture 1 of 8

Në mesin e 18 shteteve garuese në natën e sotme ishte edhe Shqipëria, e cila u përfaqësua me këngën “World”, të interpretuar nga këngëtarja Lindita Halimi.

Ndonëse performanca e saj ishte e suksesshme dhe rrëmbeu duartrokitjet e publikut në sallë, ajo nuk ka arritur që të mbledh votat e duhura nga publiku dhe juria për tu kualifikuar në natën finale të “Eurovision 2017”, e cila mbahet më 13 maj (e shtunë).

Këto janë 10 shtetet që arritën të kualifikoheshin sonte për në natën finale të “Eurovision 2017”:

Moldavia
Azerbajxhani
Greqia
Suedia
Portugalia
Polonia
Armenia
Australia
Qipro
Belgjika.

(E plotësuar) – Sonte (e martë) është mbajtur nata e parë gjysmëfinale e festivalit “Eurovision 2017”.

Në mesin e 18 shteteve garuese në natën e sotme ishte edhe Shqipëria, e cila u përfaqësua me këngën “World”, të interpretuar nga këngëtarja Lindita Halimi.

Ndonëse performanca e saj ishte e suksesshme dhe rrëmbeu duartrokitjet e publikut në sallë, ajo nuk ka arritur që të mbledh votat e duhura nga publiku dhe juria për tu kualifikuar në natën finale të “Eurovision 2017”, e cila mbahet më 13 maj (e shtunë).

Këto janë 10 shtetet që arritën të kualifikoheshin sonte për në natën finale të “Eurovision 2017”:

Moldavia
Azerbajxhani
Greqia
Suedia
Portugalia
Polonia
Armenia
Australia
Qipro
Belgjika.

Lindita Halimi e mrekullueshme me këngën “World” në Eurovizion

Këngëtaraja shqiptare Lindita Halimi sapo është ngjitur në skenën e Eurovizion 2017, që po mbahet në Ukrainë e cila performoi këngën “World” kompozuar nga Klodian Qafoku, me tekst nga Gerald Xhari.

Lindita Halimi përpos që është dalluar me zërin e saj, ajo është dalluar edhe për zërin e fuqishëm, të ndërlidhur me performancë dhe me një veshje mjaftë me shije.

Fillon gjysmëfinalja e Eurovisionit

Ka filluar gjysmëfinalja e parë e festivalit të muzikës evropiane Eurovision.

Në natën e parë të festivalit evropian performojnë 18 këngëtarë, ku dhjetë prej tyre siguruan një vend në natën finale.

Shqipëria është e katërta, që përfaqësohet nga këngëtarja Linda Halimi me këngën “Botë”.

Në edicionin e 62-të të festivalit të muzikës evropiane Eurovision, marrin pjesë 42 përfaqësues të shteteve.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Si ju ndihmon fytyra të fitoni zemrat dhe besimin e njerëzve

Kërkuesit nga Universiteti i Nju Jorkut kanë analizuar fytyrat mashkullore dhe kanë...
Read More