Shqiptarët fshihnin në depo “thesarin” prej 500 eurosh, 3 në prangavjedhur_41489830184

Policia italiane ka vënë në pranga tre shqiptarë që vidhnin në apartamente. Arrestimi ka ardhur pasi policia zbuloi dy depo ku fshihej malli i vjedhur me vlerë rreth 500 mijë euro.

Tre shqiptarët, 24, 30 dhe 33-vjeç, janë arrestuar nga policia me akuzën e vjedhjes së rëndë, raportojnë sot mediat lokale.

Ata ndodheshin në Itali pa leje qëndrimi. Në depo policia italiane gjeti argjendurina, shandanë, lugë e të tjera sende me vlerë që shqiptarët i kishin vjedhur në apartamente të ndryshme.

Një shqiptar i katërt, 35 vjeç është akuzuar për posedim të pasurisë së vjedhur.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Rregulli 20-minutësh që jua ndryshon jetën dhe ju nxitë ta përmirësoni veten çdo ditë

“Kurdo që kthehesha në shtëpi pas një dite të gjatë në punë...
Read More