Shqiptari kapet me 100 kg drogë në makinëdrogeee

Plot me drogë e kishte mbushur portobagazhin e mjetit, një i ri shqiptar që u arrestua në Greqi.

Makina e drejtuar nga 26 vjeçari u ndalua për kontroll në Kallpaki, rreth 20 km nga Kakavija.

Në sedilet e pasme dhe në portbagazh u gjetën 13 thasë plastmasi, brenda të cilave kishte 101,5 kg kanabis.

Policia thotë se mjeti u ndalua për kontroll, pasi kishte marrë sinjalizime që dyshohej për trafik droge.

Të arrestuarit pritet t’i komunikohet akuza nga prokuroria e Janinës, ndërkohë që departamenti antidrogë po në Janinë, vazhdon hetimet.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Shtohet intensiteti i zjarreve, 13 vatra në të gjithë Shqipërinë në 24 orët e fundit

Temperaturat e larta vijojnë të jenë të pranishme në të gjithë territorin...
Read More