Shteti Islamik kërcënon se do të jenë mbretër të Tokës

Tani kur i ashtuquajturi Shteti Islamik është duke shkuar drejtë shkatërrimit përfundimtar, në një video propagandistike, kjo organizatë terroriste pohon se ka hakaur kompjuterët e Ushtrisë Amerikane dhe Departamentit të Shtetit, dhe paralajmëron se do të dërgojë vrasës në shtëpitë e nëpunësve amerikanë, raporton Daily mail.

“Myslimanët do të kthehen të jenë zotërinj të botës dhe mbretër të Tokës”, thuhet në mesazhin e organizatës terroriste.

Shkruar Nga
More from Revista User

Nëse vazhdon te jesh mik me ish-in, njëri prej ju të dyve është psikopat

Në përgjithësi kur një marrëdhënie dashurie përfundon, nuk është e thënë që...
Read More