Shtrohet iftar në rrugë për banorët e ndërtesës së djegur

londra

Bashkësia lokale myslimane nga Londra organizoi sonte iftar në rrugë për banorët e ndërtesës Grenfell Tower, të cilët humbën gjithçka nga shpërthimi i zjarrit.

Vullnetarët nga shoqata Penny Appeal vendosën të shtrojnë iftar për të gjithë banorët që kanë jetuar në ndërtesën shumëkatëshe.

Gjatë kohës së iftarit ata u shërbyen me ujë, lëngje, bukë, gjellë dhe pemë.

Ndryshe, qindra njerëz kanë dhënë donacion rrobë dhe ushqime, ndërsa janë lansuar kampanja të shumta për mbledhjen e të hollave për banorët që kanë mbetur pa kulm mbi kokë. Deri më tani janë mbledhur më shumë se 3,4 milionë euro.

Shkruar Nga
More from Revista User

Mobilizohet Britania, dërgon qindra ushtarë, tanke dhe armatim të rëndë në kufirin me Rusinë

Qindra ushtarë britanikë dhe tanke janë rrugës për në kufirin e Europës...
Read More