Shtyhet gjykimi i të akuzuarve për terrorizëm në Mal të Zi

Gjykimi i të dyshuarve për tentim të terrorizmit në ditën e zgjedhjeve parlamentare në Mal të Zi më 16 tetor të vitit të kaluar është shtyrë me kërkesë të avokatit Miroje Jovanoviq.

Njëri nga liderët e DF dhe të dyshuarve për tentim të terrorizmit në ditën e zgjedhjeve parlamentare të vitit 2016, Milan Knezheviq, ka bërë të ditur se gjykimi ndaj tij dhe kolegut Andria Mandiq “është proces i montuar politik”.

Lideri i Nova, Andria Mandiq, u tha mediave se procesi në gjykatën supreme i ngjason “procesit të bombave të vitit 1907”.

Shkruar Nga
More from Revista User

Greqi, sekuestrohet droga e militantëve të ISIS

Një sasi prej 650 mijë pilulash amfetaminë “captagon”, siç njihet droga sintetike...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.