Shtypi Gjerman: Shqipëria origjina e drogës, problemi është…

Revista e njohur gjermane “Stern” i ka kushtuar një artikull për drogën Shqipërisë. Te “Stern” shkruhet se vendi ynë është gjurma nga ku vjen droga.

“Gjurma e re e drogës. Hetuesit japin alarmin: Si e kanë pushtuar kartelet shqiptare tregun e drogës në Gjermani”, shkruan në kryeartikullin e saj revista gjermane ”Stern”. Ky është artikulli i radhës që etiketon Shqipërinë si vendin e origjinës së drogës dhe ngre alarmin, gazeta dhe revista të tjera kanë shkruar për këtë problem muajin e kaluar.

Televizioni gjerman ARD në edicionin e lajmeve e cilësonte vendin tonë si: ”Kolumbinë e Europës”. Mediat gjermane tregohen shumë të drejtpërdrejta, kur vjen puna për fenomene të tilla të cilat i konsiderojnë probleme shqetësuese jo vetëm për vendin tonë por edhe për Gjermaninë me kartelet shqiptare të drogës.

Shkruar Nga
More from Revista User

BE pret nga Turqia t’i përmbahet marrëveshjes për migrantë

Zëdhënësi i Komisionit Evropian, Margaritis Skinas deklaroi të enjten se BE-ja pret...
Read More