Si mashtrojnë shenjat e horoskopit

A mund të imagjinoni se partneri juaj ju tradhton? A keni vërejtur ndonjë shenjë që tregon se ai ose ajo po ju tradhton me dikë?

Shpresojmë se nuk keni dhe nuk do të keni probleme të tilla. Por për çdo rast ju sjellim horoskopin që të argëtoheni pak, dhe të kuptoni se si sillen shenjat e horoskopit kur janë të pabesë.
Dashi bëhet grindavec

Nëse Dashi tradhton do të thotë se nuk po i kushtoni vëmendje të mjaftueshme, dhe këtë gjë mund ta bëjnë nga hakmarrja nëse janë shumë të lënduar. Kur tradhtojnë bëhen të mërzitshëm. Mashkulli nga mendja e shëndoshë do t’iu bombardojë me sulme verbale, derisa Dashi (femër) do t’iu bezdis rreth pamjes fizike, dhe shpesh do të grindeni dhe do të thoni se nuk jeni të njëjtë si më parë. Nëse vendosin të takohen me dashnoren apo dashnorin, shpejt do të vrapojnë kah dera.

Demi ndryshon shprehitë

Anëtarët e kësaj shenje i futen tradhtisë për shkak se janë lodhur nga rutina në lidhjen e tyre, por edhe për shkak të tërheqjes së fortë seksuale me një person të ri. Edhe pse rrallë shfaqin ndjenjat e vërteta, Demi zbulon shqetësime të tepruara në lidhje me pamjen (blejnë rroba të reja, shkojnë shpesh te frizeri apo në palestër). Ndryshimi i papritur i shprehive, daljet e shpeshta dhe fshehja e telefonit mobil, janë arsye të mjaftueshme për dyshim.

Binjakët gjithmonë kanë alibi

Anëtarët e kësaj shenje tradhtojnë vetëm atëherë kur janë të sigurt se askush nuk do ta kuptojë, ose nëse nuk u bën fare përshtypja lidhja në të cilën janë. Kur tradhtojnë janë shumë të shkathët, mendojnë shpejt dhe kanë kujdes në çdo lëvizje. Jo rrallë herë shfrytëzojnë miqtë që ju shërbejnë si alibi. Janë të bindur se nuk mund t’i mashtroni. Por fusni ata në një skaj dhe bombardojini me pyetje, dhe nga habia do të zbulohen.

Gaforrja largohet nga partneri

Nuk ekziston ndonjë arsye universale për tradhti tek Gaforret, por një gjë është e sigurt tek ata, se dëshirojnë të humbasin sigurinë e partnerit të tyre, por jo edhe të dashnores. Pabesinë e tyre e zbulojnë arsyetimet e shpeshta se janë të lodhur dhe të ngarkuar me punë të ndryshme. Shpesh refuzojnë seksin dhe kështu emocionalisht largohen nga partneri. Por nëse fillojnë të shpenzojnë pa kontroll, atëherë duhet të jeni të kujdesshëm.

Luani tradhton partnerin

Anëtarët e kësaj shenje zakonisht tradhtojnë për shkak të seksit dhe eksitimit. Kur e bëjnë këtë, para partnerit aktrojnë kinse gjithçka është në rregull. Dinë të jenë partner të përkryer, por në momentin që Luani mashkull rehatohet tradhton partneren në të gjithë mënyrat, derisa ajo do t’i qëndrojë besnike, dhe do të përgatisë ushqimet e preferuara dhe do ta pres e zbukuruar me frizurë, grim dhe rroba të reja. Tradhtinë nuk do ta pranojë edhe nëse e zini me presh në dorë, por do t’iu sulmojë edhe më shumë që keni menduar për këtë.

Virgjëresha sulmon partnerin

Virgjëresha zakonisht i futet tradhtisë pasi zhgënjehet në partnerin e saj dhe më nuk dëshiron të jetë në atë lidhje, por se ende nuk e ka menduar tregimin se si të largohet nga ai. Kur tradhtojnë gjithmonë kanë alibi për gjithçka, por bëhen shumë kritike dhe ironike dhe vazhdimisht nxjerr në pah të metat e juaja. Nëse Virgjëresha fillon të shmang seksin, kjo është arsye e mjaftueshme për të dyshuar.

Peshorja si adoleshent i dashuruar

Anëtarët e kësaj shenje aspak nuk janë imun ndaj tradhtisë, por në të lëshohen ekskluzivisht nëse dashurohen. Kur tradhtojnë sillen sikur të ishin të dashuruarit e fazës së pubertetit. Shpesh kujdesen për veten, pastrohen dhe ndërrojnë rrobat, kurse disponimin e kanë në nivelin më të lartë të mundshëm. Gjithçka do të bëjnë që të fshehin tradhtinë, dhe nëse partneri dyshon për të tradhti ai natyrisht se do t’i thotë se ishte thjesht një flirt.

Akrepi e bën me plan dhe qetësisht

Anëtarët e kësaj shenje tradhtojnë për shumë arsye, dhe kur vendosin të lëshohen në diçka të tillë, ky fakt flet vetëm për një gjë se ata do të sigurohen që askush të mos t’i zbulojë, sepse janë të vetëdijshëm për inteligjencën e tyre që e kanë për tradhti. Akrepi tradhton me shumë mençuri dhe qetësi. Meshkujt vazhdimisht do të flenë me partneren e tyre dhe për asnjë moment nuk do të humbin interesimin për të, kurse femrat e kësaj shenje do të heqin dorë nga shikimi i ngrohtë.

Shigjetari i drejtpërdrejt

Ata tradhtojnë kur nuk janë më të kënaqur me partnerin e tyre, dhe kur u zbehet joshja fizike. Shigjetari mashkull do të fillojë vazhdimisht të thotë se lidhja është bërë monotone, derisa femra nuk do të mundohet të mbrojë lidhjen dhe do të pajtohet me fatin. Por para se partneri të dyshoj për tradhti, Shigjetarët këtë gjë e pranojnë vet.

Bricjapi tradhton, por jo shumë gjatë

Bricjapi tradhton vetëm atëherë kur partneri i tyre rehatohet dhe mendon se gjithçka është në rregull me lidhjen e tyre. Ata atëherë i futen aferave që u sjellin siguri dhe rehati. Kur është fjala për ndonjë aventurë të shkurtër, partneri i tyre as që do ta kuptojë për të.

Ujori largohet nga këto gjëra

Dorën në zemër, meshkujt dhe femrat me këtë shenjë, shumë rrallë tradhtojnë, por edhe kur e bëjnë ata këtë gjë edhe ia vizatojnë partnerit të tyre. Ata më nuk do të jenë të interesuar për lidhje dhe vazhdimisht do të flasin për një të ardhme krejt të kundërt me atë të partnerit. Femrat do të thonë se kanë nevojë për më shumë shoqëri dhe se lidhja e tyre ka filluar ti ngufas, kurse në çdo pyetje lidhur me tradhtinë do të reagojë egërsisht.

Peshqit nuk janë në përputhje

Peshqit mund të duan më shumë se një partner dhe të sillen njëjtë ndaj të gjithëve. Munden shpesh të humben në gënjeshtra të panevojshme, por më së miri do ti zbuloni nëse pinë pak. Vetëm atëherë do të shfaqin anën e tyre të errët, kurse sapo të kthjellen do t’i mohojnë të gjithçka që i kanë thënë.

Shkruar Nga
More from Revista User

Kujdes – këto tri gjëra ju mbajnë larg suksesit

Psikologu dhe eksperti i Inteligjencës Emocionale (EQ), Travis Bradberry, pretendon se njerëzit...
Read More

15 Comments

  • A lot of the things you point out is astonishingly appropriate and it makes me wonder the reason why I hadn’t looked at this in this light previously. Your article really did turn the light on for me personally as far as this particular topic goes. However at this time there is actually one particular factor I am not necessarily too comfortable with and whilst I try to reconcile that with the main idea of your issue, allow me see just what all the rest of your subscribers have to point out.Well done.

  • Thanks a ton for sharing this, I bookmarked the page. I’m additionally in need of info around how to watch free movies online, are you aware exactly where I could find something like that? I’ll return in a little while!

  • We absolutely enjoy your blog and find a lot of your articles to be exactly what I am seeking. Would you offer guest writers to write information for you? I wouldn’t mind composing an article on how to watch movies online or possibly on most of the things you’re writing about on this website. Nice blog!

  • You’re definitely right, I’d really enjoy to discover a lot more on this issue! I am also interested in wealth generators presentation since I believe it’s quite cool right now. Thanks.

  • Sweet blog! I found it while surfing around on Yahoo News. Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News? I’ve been trying for a while but I never seem to get there! Thanks

  • My spouse and I unquestionably enjoy your website and find the vast majority of the blog posts to be just what I am in need of. Do you offer guest writers to create content material for you? I would not mind producing a piece of text relating to best way to get instagram followers or possibly on some of the subjects you write about here. Cool site!

  • My partner and I unquestionably enjoy your blog and find the majority of the blog posts to be just what I’m looking for. Would you offer people to write material for you? I would not mind writing a piece of text relating to latest jailbreak or even on some of the topics you are writing about on this site. Again, awesome internet site!

  • You’re certainly correct, I’d really like to know even more on the subject! I am also fascinated by the best forex robot since I believe it truly is very trendy lately. Great!

  • Al Hadi AC Refrigration and Repairing is committed to giving your ACs a new lease of life. We have a team of experienced professionals which has serviced more than a 1000 units, much to the satisfaction of our clients. The effort at Al Hadi has always been to service a call in the shortest span of time and to close it with a happy client. The referrals we get is a testimony to our work. Try our services today!

  • Hello I’m really excited I found your web page, I actually encountered you by mistake, while I was browsing on Yahoo for asthma treatment. Anyways I am here right now and would simply like to say thank you for a great article and the overall exciting site (I likewise like the theme), I don’t have sufficient time to look over it entirely at the moment yet I have saved it and moreover included your RSS feed, so whenever I have time I will be returning to look over a great deal more. Please do continue the superb work.

Leave a Reply

Your email address will not be published.