Si t’ia ktheni shkëlqimin bizhuterive pa i dëmtuar?

Parfumi, kremi i trupit, djersa dhe faktorët e tjerë të jashtëm mund të ndërtojnë një shtresë papastëtie në bizhuteritë tuaja, sado të çmuara të jenë ato, qofshin flori apo argjend.

Një herë në disa kohë, të gjitha bizhuteritë kanë nevojë të pastrohen edhe nëse këto të fundit i vendosni me raste e nuk i mbani çdo ditë.

Mos nxitoni të blini produkte të shtrenjta që do t’iu rikthejnë shkëlqimin bizhuterive tuaja, kur disa përbërës të thjeshtë që të gjithë i kemi në shtëpi do të bëjnë të njëjtën punë, shkruan Living.al.

Vishni një tas me një letër alumini e në të shtoni një gotë ujë të nxehtë, një lugë gjelle sodë buke, një lugë gjelle kripë dhe një lugë ilaç enësh.

Lërini bizhuteritë në këtë përzierje për 15 minuta. Më pas shpëlajini me ujë të bollshëm e do të shihni si do të shkëlqejnë.

Shkruar Nga
More from Revista User

Mikhail Gorbachev: “Bota ka arritur në një pikë të rrezikshme”

Ish-lideri sovjetik, Mikhail Gorbachev, tha se bota ka arritur në një “pikë...
Read More