Siria e quan të paligjshme praninë e trupave turke në Idlib

Ministria e Punëve të Jashtme e Sirisë njoftoi se prania e trupave turke në vend, që janë pjesë e misionit të mbikëqyrjes së marrëveshjes për zonat e sigurta në juglindje të Sirisë “konsiderohet e paligjshme”.

Turqia së bashku me Rusinë dhe Iranin janë pajtuar që të mbikëqyrin një zonën në provincën Idlib, për t’i dhënë fund luftimeve disa vjeçare.

Shkruar Nga
More from Revista User

Sulmet kibernetike, përpjekje ndërkombëtare për të kapur hakerët

Menaxherët dhe punëtorët e qeverive, organizatave dhe bizneseve, janë rikthyer në punë,...
Read More